Na základě informace MŠMT k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020 vám sděluji následující:

• pro mateřské školy se režim nemění, vše zůstává, jak bylo doposud nařízeno
  • žáci 1. a 2. ročníku mají od 18. 11.opět povinnou prezenční výuku ve svých kmenových třídách
  • výuka bude probíhat v homogenních skupinách (žáci jednotlivých tříd se nebudou slučovat)
  • žáci i zaměstnanci školy (případně další osoby pohybující se ve škole po nezbytně dlouhou dobu) mají povinnost nosit roušky či jiné ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tedy i během vyučování
  • rodiče/zákonní zástupci jsou povinni zajistit svému dítěti/dětem roušku a zkontrolovat, že si ji vezme do školy
  • odpolední družina bude probíhat (každá třída bude mít zvlášť své oddělení ŠD)
  • o provozu ranní družiny bude dodatečně rozhodnuto dle personálních a technických možností školy (prosím, sledujte EduPage, kde bude včas informace)
  • žákům 1. a 2. ročníku, kteří běžně mají školní oběd, je tento oběd hromadně přihlášen od 18. 11. Jestliže není o jídlo zájem, musí rodič oběd jeden pracovní den předem do 13:00 odhlásit, jak se to běžně děje při řádné výuce
  • z výše uvedených důvodů je změněn čas odběru obědů žákům 3. – 9. ročníku. Mohou si nadále chodit s vlastními jídlonosiči, ale pouze v době od 10:15 do 11:00.
  • pobyt ve škole i samotná výuka budou i nadále probíhat za zpřísněných hygienických opatření, včetně častého větrání učeben, chodeb a používání desinfekce
  • žáci 3. – 9. ročníku se i nadále zúčastňují povinné distanční výuky. Úkolem rodiče/zákonného zástupce je zajistit doma při výuce svému dítěti bezpečné prostředí a omlouvat žákovu absenci dle stejných pravidel jako při prezenční výuce (viz školní řád).

Děkuji vám všem, že chápete obtížnou situaci a spolupracujete se školou.

Mgr. Jana Švábová, ředitelka ZŠ a MŠ Nový Malín